2024 — Рекомендаціі по веденю обіліку

Розрахунок премій в блоці "Зарплата та кадри" в BAS Бухгалтерія КОРП, ERP, КУП (Частина 1)

Розрахунок премій в блоці "Зарплата та кадри" в BAS Бухгалтерія КОРП, ERP, КУП (Частина 2)

Співробітниці Фамілія І.П. в січні 2024 р. нараховується премія за підсумками роботи за 2023 р. в розмірі 10%. Фактичний заробіток за 2023 р. склав 168000 грн.

Налаштування проводиться таким же чином, як і у Частині 1, єдине:

При створенні показника розрахунку зарплати (розділ «Зарплата» - «Настройки та довідники», група «Дані для розрахунку»), у реквізиті «Використовується» треба вказати значення «Вводиться при розрахунку, безпосередньо в документі нарахування»

начисление премии в BAS ERP, КУП, Бухгалтерbя КОРП зуп расчет

2. При створенні виду нарахування (розділ «Зарплата» - «Настройки та довідники», група «Дані для розрахунку») для обчислення премії (наприклад, «Річна премія (відсотком) нарахуванням зарплати у січні»), на закладці «Основне» у реквізиті «Нарахування виконується» треба вказати значення «За окремим документом». Таке нарахування буде нараховуватися окремим документом «Премія».

начисление премии в BAS ERP, КУП, Бухгалтерия КОРП отдельным документом

ВАЖЛИВО!

Якщо нарахування виконується «За окремим документом», то на закладці «Розрахунок бази» реквізит «Поточний рік» (і інші поточні періоди) для вибору недоступні. В іншому випадку при розрахунку даного нарахування існував би ризик не врахувати результати базових нарахувань, які ще не були зареєстровані в поточному році.

Розрахунок і нарахування премії за підсумками роботи за рік відсотком від заробітку проводиться документом «Премія». У документі:

  • у реквізиті «Місяць» вказується місяць, в якому нараховується премія (Січень 2024);
  • у реквізиті «Дата» вказується дата реєстрації документа в інформаційній базі (використовується в друкованій формі наказу про заохочення) (15.01.2022);
  • реквізит «Організація» заповнюється за замовчуванням. Якщо в інформаційній базі зареєстровано більше однієї організації, то необхідно вибирати ту організацію, співробітнику якої нараховується премія (Влада);
  • реквізит «Підрозділ» з'являється в документі, якщо в налаштуваннях розрахунку зарплати не встановлено прапор «Розрахунок і виплата зарплати виконується по організації в цілому». Детальніше про налаштування описано у статті «Основні налаштування кадрового обліку та розрахунку зарплати». Якщо у реквізиті «Підрозділ» буде вказаний підрозділ, то при заповненні табличної частини документа за допомогою кнопки «Підбір» будуть доступні для вибору співробітники цього підрозділу згідно кадровим даним на дату документа;
  • у реквізиті «Вид премії» вибирається вид нарахування («Премія за підсумками роботи за рік (відсотком) нарахуванням премії»). В даному реквізиті доступні для вибору види нарахувань, у яких в налаштуваннях встановлено: призначення і порядок розрахунку «Премія» і нарахування виконується «За окремим документом»;
  • у розділі «Період, за підсумками роботи за який нараховується премія» за замовчуванням перемикач встановлений в положення «Визначається автоматично» - період визначається з налаштувань виду нарахування на закладці «Розрахунок бази» в розділі «Період розрахунку бази» (з 01.01.2021 до 31.12.2021);
  • на закладці «Премії» табличну частину необхідно заповнити за допомогою кнопки «Додати» або «Підбір» списком співробітників, яким нараховується премія. При цьому колонка «Розр. база» буде заповнена автоматично величиною бази для розрахунку премії (240000). У колонці «% прем.» для кожного співробітника можна вказати визначений йому відсоток премії (10%) вручну або за допомогою кнопки «Заповнити показники» вказати однаковий відсоток премії відразу для всіх співробітників, внесених в документ після підбору. В результаті встановлення відсотка у колонці «Премія» буде автоматично виконаний розрахунок суми премії.

премии BAS ERP, КУП, Бухгалтерія КОРП заполнение


Сума премії розраховується як відсоткова частка величини бази для її розрахунку. Сума премії становить 24000 грн. (240000 грн. * 10%) . У табличній частині також обчислюються:

  • ПДФО (24000 грн. * 18% = 4320 грн.) і ВЗ (24000 грн. * 1,5% = 360 грн.) у розмірі 4680 грн. (4320 грн. + 360 грн.);
  • ЕСВ у розмірі 5280 грн. (24000 грн. * 22%);
  • підсумкова сума до виплати з урахуванням розрахованих утримань у розмірі 19320 грн. (24000 грн. – 4680 грн).

премия зуп в BAS ERP, КУП, Бухгалтерія КОРП межрасчетный период

У реквізиті «Виплата» слід вказати «В міжрозрахунковий період» . При виплаті нарахування в міжрозрахунковий період реквізит «Дата виплати» заповнюється автоматично датою, наступною за поточною датою комп'ютера. За потреби дату виплати можна змінити вручну.

З документа «Премія» за допомогою кнопки «Виплатити» можна відразу створити документ на виплату премії («Відомість в касу», «Відомість в банк», «Відомість виплати через роздавальника», «Відомість перерахувань на рахунки»). Вид документа на виплату формується в залежності від налаштувань виплати зарплати для організації і (або) налаштувань виплати зарплати для підрозділу і (або) налаштувань виплати зарплати для співробітника. При натисканні на кнопку «Виплатити» відкривається вікно «Виплата нарахованої зарплати». У табличній частині автоматично відображається відомість, створена за документом «Премія», яку можна відкрити, подивитися і за необхідності відредагувати. За допомогою кнопки «Провести і закрити» можна відразу зареєструвати оплату відомості. Детальніше про відображення виплати описано у статті “Виплата зарплата".

выплата премии BAS ERP, КУП, Бухгалтерия КОРП зуп

Наказ на премію можливо роздрукувати за посиланням Друк:

приказ на премию в 1с зуп BAS ERP, КУП, Бухгалтерія КОРП

Премія фіксованою сумою

Для нарахування премії фіксованою сумою при створенні нового виду Нарахування обираємо на закладці основне- Результат вводиться фіксованою сумою. Після чого в прийомі на роботу співробітника обираємо даний вид нарахування та проставляємо суму премії, яку будемо нараховувати кожного місяця, якщо це постійне нарахування.

премия фиксированной суммой в зуп BAS ERP, КУП, Бухгалтерия КОРП

Разова премія

Якщо дана премія фіксованою сумою є разовою - Обираємо документ Разове нарахування і обравши співробітника проводимо потрібну суму премії.

Разове нарахування - Документ призначений для одноразового (разового) нарахування співробітникам компенсаційних виплат та інших довільних сум в міжрозрахунковий період.

Документ доступний, якщо в списку нарахувань присутній нарахування з призначенням "Погодинна оплата праці та надбавки", "Компенсаційні виплати" або "Інші нарахування і виплати", що виконується за окремим документом Разове нарахування.

как в 1с зуп начислить премию разовую

Розрахунок премій в блоці "Зарплата та кадри" в BAS Бухгалтерія КОРП, ERP, КУП (Частина 1)

Співробітникові Фамілія І.П в січні 2024 р. нараховується премія за підсумками роботи за 2023 р. Фактичний заробіток співробітника за 2023 р. склав 240000 грн.

Налаштування проводиться таким же чином, як і у Частині 1, єдине:

  • При створенні показника розрахунку зарплати (розділ «Зарплата» - «Настройки та довідники», група «Дані для розрахунку»), у реквізиті «Використовується» треба вказати «У всіх місяцях після вводу значення (постійне користування)».

премия в BAS зп процент годовой премии

При створенні виду нарахування (розділ «Зарплата» - «Настройки та довідники», група «Дані для розрахунку») для обчислення премії (наприклад, «Річна премія (відсотком) нарахуванням премії»), на закладці «Основне» у реквізиті «Нарахування виконується» слід вказати «У перерахованих місяцях» і прапором позначити місяць, в якому буде виконуватися розрахунок премії за підсумками роботи за рік (відповідно до прикладу – Січень). Таке нарахування буде автоматично нараховано в зазначеному місяці при остаточному розрахунку зарплати документом «Нарахування зарплати та внесків». Прапор «Включати до ФОП» встановлюється, якщо дане нарахування враховується при формуванні планового ФОП. Прапор «Підтримує декілька одночасно діючих нарахувань» встановлюється, якщо необхідно призначати дане нарахування кілька разів за різними підставами.

премия в BAS зп процент годовой премии

Призначення премії за підсумками роботи за рік відсотком від заробітку співробітникам в плановому порядку може бути зареєстровано за допомогою документів:

  • «Прийом на роботу», «Прийом на роботу списком» або «Кадрове переведення», «Кадрове переведення списком» (розділ «Кадри»). Якщо в програмі ведеться штатний розпис, то інформацію про премії можна вказати для позиції штатного розпису. У цьому випадку інформація про призначення премії автоматично переноситься у дані документи;
  • «Зміна планових нарахувань» або «Зміна оплати праці» (розділ «Зарплата»), призначених для відображення змін умов праці (планових нарахувань) одного або декількох співробітників;
  • «Зміна місць роботи» (розділ «Зарплата»), який доступний, якщо в налаштуваннях розрахунку зарплати встановлено прапор «Використовуються короткострокові зміни оплати праці в залежності від виконуваної роботи». Документ дає можливість зміни планових нарахувань співробітників відповідно до особливостей оплати праці на конкретному робочому місці, на якому вони виконують роботу;
  • «Переведення до іншого роботодавця» (розділ «Кадри»), призначений для реєстрації перекладу співробітника з однієї організації, що входить до складу підприємства, в іншу, облік якої також ведеться в програмі;
  • «Початкова штатна розстановка» (розділ «Кадри»), який дозволяє зареєструвати дані працюючих співробітників при початку роботи в програмі;
  • «Відпустка по догляду за дитиною», «Повернення з відпустки по догляду», «Зміна умов відпустки по догляду за дитиною» (розділ «Кадри»).

Для прикладу буде показано призначення премії за рік співробітнику за допомогою документа «Зміни планових нарахувань».

премия в BAS ERP зуп изменение плановых начислений


Нарахування і розрахунок премії проводиться документом «Нарахування зарплати та внесків» (розділ «Зарплата»), причому щороку розрахунок премії буде проводитися автоматично в одному і тому ж місяці, який був вказаний при налаштуванні виду нарахування. Відповідно до прикладу – в січні.

За даними прикладу фактичний заробіток працівника за 2021 р. склав 240 000 грн. Сума премії за 2021 р. складає 24000 грн. (240 000 грн. * 10%)


премии в BAS ERP зуп в начисление зарплаты

Розрахунок премій в блоці "Зарплата та кадри" в BAS Бухгалтерія КОРП, ERP, КУП (Частина 3)

Співробітникові Фамілія І.П. в січні 2024 р. нараховується премія за підсумками роботи за 2023 р. у розмірі 10%. Фактичний заробіток за 2023 р. склав 240000 грн.

Для нарахування премії за підсумками роботи за рік відсотком від заробітку необхідно:

1. Створити показник розрахунку зарплати (розділ «Зарплата» - «Настройки та довідники», група «Дані для розрахунку»), в якому:

1) вказати найменування «Річная премія (відсотком)»;

2) вказати коротке найменування «Річна премія, %»;

3) ідентифікатор автоматично заповнюється значенням «РічнаПреміяВідсотком»;

4) призначення показника автоматично заповнюється значенням «Для співробітника»;

5) тип показника автоматично заповниться значенням «Числовий»;

6) вказати точність «2»;

7) у реквізиті «Використовується» автоматично буде вказано «Тільки у місяці, в якому вводиться значення (разове використання)» і «Вводиться одноразово документом введення даних для розрахунку зарплати.

BAS зп как начислить премию

2.Створити вид нарахування (розділ «Зарплата» - «Настройки та довідники», група «Дані для розрахунку») для обчислення премії (наприклад, «Нарахування річної премії до зарплати (відсотком)»), в якому:

1) На закладці «Основне» :

  • у реквізиті «Призначення нарахування» вказати значення «Премія»;
  • у реквізиті «Нарахування виконується» вказати «Тільки якщо введено значення показника». Таке нарахування буде автоматично нараховано при остаточному розрахунку зарплати документом «Нарахування зарплати та внесків», якщо протягом місяця буде введений показник відсотка річної премії, який відмічений нижче в табличній частині;
  • у розділі «Розрахунок і показники» натиснути на посилання «Редагувати формулу» і вказати формулу РічнаПреміяВідсотком/100*РозрахунковаБаза, де РічнаПреміяВідсотком – створений показник розрахунку зарплати, а РозрахунковаБаза – напередвизначений показник;

начисление премии в  BAS ERP, КУП зп редактирование формулы


3. Встановити прапор біля показника «РічнаПреміяВідсотком»

годовая премия зуп 3 1 BAS ERP, КУП, Бухгалтерія КОРП


2) На закладці «Розрахунок бази»:

  • у розділі «Період розрахунку бази» вказати «Попередній рік»;
  • у розділі «Базові нарахування» в табличну частину за допомогою кнопки «Підбір» вибрати види нарахувань, результат яких будуть використовуватися при розрахунку премії («Оплата за годинним тарифом», «Оплата по окладу» і т. д.)

премия в BAS ERP, КУП, Бухгалтерия КОРП расчет базы

3) На закладці «Облік часу» використовуються значення, встановлені програмою за замовчуванням.

4) На закладці «Залежності» налаштовується можливість використання даного нарахування при розрахунку інших нарахувань і утримань. У табличних частинах відображаються нарахування та утримання, в розрахункову базу яких входить поточне нарахування. При додаванні виду нарахування в цей список поточне нарахування потрапляє в список його базових (на закладку «Розрахунок бази» цього виду нарахування).

5) На закладці «Пріоритет» вказуються нарахування, які повинні виконуватися замість поточного, або вказуються нарахування, замість яких виконується поточне нарахування. Як правило, ці таблиці заповнюються програмою автоматично за результатами аналізу основних параметрів нарахувань.

6) На закладці «Середній заробіток» у розділі «Розрахунок оплати відпусток, відряджень та ін.» в реквізиті «Включати в базу як»:

  • для порядку розрахунку «Постанова 100 (для інших)» слід вказати «Річна премія, яка обліковується пропорційно»;
  • для порядку розрахунку «Постанова 100 (для відпускних)» слід вказати «Річна премія, повністю обліковується».

Прапор «Індексується» використовується, якщо в організації проводиться індексація заробітку. Він встановлений за замовчуванням, але за потреби його можна зняти. Якщо прапор знятий, то при розрахунку середнього заробітку не буде врахований коефіцієнт підвищення окладів.

7) На закладці «Податки, внески, бухоблік»:

  • у розділі «ПДФО» автоматично встановлено прапор «Оподатковується» і в реквізиті «код доходу» вказано код 101, у розділі «Страхові внески» автоматично встановлений вид ЕСВ «Основна зарплата», а також автоматично налаштоване відображення даного нарахування у звітах. За потреби дані показники можна змінити;
  • у розділі «Бухоблік» перемикач за замовчуванням встановлений в положення «Як встановлено для співробітника» (спосіб відображення вказується у формі, яка визивається за посиланням «Виплати, облік витрат» з картки співробітника (розділ «Кадри»)). Встановлювати перемикач в положення «Як встановлено для нарахування» слід лише тоді, коли нарахування відображається в бухгалтерському обліку однаковим способом для всіх співробітників.

8) На закладці «Опис» у реквізиті «Скорочене найменування» можна задати коротку назву нарахування. Вона буде виводитися в різних звітах з нарахувань. На цій же закладці також можна заповнити довільний опис нарахування для довідки.

премия в зп BAS ERP, КУП, Бухгалтерія КОРП


Вказати відсоток створеного показника розрахунку зарплати («Річна премія відсотком») співробітнику перед остаточним розрахунком зарплати. Для цього оформляється документ «Дані для розрахунку зарплати» (розділ «Зарплата»). Попередньо слід налаштувати потрібний шаблон документа введення вихідних даних для розрахунку зарплати (розділ «Зарплата» - «Настройки та довідники»).

У шаблоні документа введення вихідних даних для розрахунку зарплати слід вказати найменування, на закладці «Показники зарплати» автоматично буде встановлено прапор «Разові (використовуються тільки в одному місяці)» та встановити прапор «Річна премія (відсотком)».

премии в BAS ERP, КУП, Бухгалтерія КОРП зп шаблон


При створенні документа «Дані для розрахунку зарплати» слід вибрати «Річна премія відсотком». У створеному документі:

  • у реквізиті «Місяць» потрібно вказати місяць нарахування, в якому буде враховано введений показник відсотка річної премії при остаточному розрахунку зарплати (Січень 2024);
  • у реквізиті «Дата» вказується дата реєстрації документа в інформаційній базі (09.02.2024);
  • реквізит «Організація» заповнюється за замовчуванням. Якщо в інформаційній базі зареєстровано більше однієї організації, то необхідно вибрати ту організацію, співробітникам якої вводиться відсоток річної премії (ООО Організація);
  • у реквізиті «Співробітник» вказується співробітник, якому вводиться відсоток річної премії (Парусов Олег Петрович);
  • у реквізиті «% прем.» вказується відсотковий показник річної премії, який буде використовуватися при нарахуванні в документі «Нарахування зарплати та внесків» (10%)

Процент годовой премии в BAS ERP, КУП, Бухгалтерія КОРП


Нарахувати премію документом «Нарахування зарплати та внесків» (розділ «Зарплата»).

За даними прикладу фактичний заробіток працівника за 2023 р. склав 240000 грн. Сума премії складає 24000 грн. (240 000 грн* 10%).

премия в BAS ERP, КУП, Бухгалтерія КОРП зуп как начислить

Розрахунок премій в блоці "Зарплата та кадри" в BAS Бухгалтерія КОРП, ERP, КУП (Частина 2)

Розрахунок премій в блоці "Зарплата та кадри" в BAS Бухгалтерія КОРП, ERP, КУП (Частина 3)